Show Date Judge Results
Wineland Kennel Club (Welland) Oct/07/00 Bruce Owen GROUP 3RD
Wineland Kennel Club (Welland) Oct/08/00 Larry Kereluke GROUP 4TH
Wineland Kennel Club (Welland) Oct/09/00 Thora Brown BOB - Pulled in group
London Kennel Club (London) Oct/14/00 Doreen Marsh BOS/BOW   -  Can. Championship
Belleville Kennel Club Oct/20/00 Peter Machen GROUP 2ND
Belleville Kennel Club Oct/21/00 Virginia Lynn BOB
Belleville Kennel Club Oct/22/00 Elaine Whitney BOB
Trillium Dog Fanciers (Mississauga) Oct/27/00 Alexander Schwartz BOB - Pulled in group
Trillium Dog Fanciers (Mississauga) Oct/28/00 Michael Chaloux/Phyllis Wolfish BOB - Pulled in group
Trillium Dog Fanciers (Mississauga) Oct/29/00 Jean Fournier BOS 
Georgina Kennel Club (Keswick) Nov/10/00 Bob-John Ellieff BOB - Pulled in group
Georgina Kennel Club (Keswick) Nov/11/00 Antonia (Toni) Greenwood BOB
Georgina Kennel Club (Keswick) Nov/12/00 Cheryl Meyers-Egerton BOS
Caledon Kennel Club (Mississauga) Nov/24/00 Elizabeth Cartledge BOS
Caledon Kennel Club - NDCC National Booster Nov/25/00 Al Bennett BOB
Caledon Kennel Club - COR Regional Booster Nov/26/00 Kristen Francis BOB
Brantford Kennel Club (Brantford) Dec/01/00 Mrs. A. Johstone BOS
Brantford Kennel Club (Brantford) Dec/02/00 Dawn Attis BOS
Brantford Kennel Club (Brantford) Dec/03/00 Anitra Cuneo BOS
Credit Valley (Brampton) Dec/08/00 Jack Ireland/Joseph Gregory BOB
Credit Valley (Brampton) Dec/09/00 Lester Mapes BOB
Credit Valley (Brampton) Dec/10/00 Joseph Gregory/Jack Ireland BOB - Pulled in group
  2001    
London Kennel Club (London) Jan 19 Peter Machen/George Heitzman BOB
London Kennel Club (London) Jan 20 Ingeborg James BOB
London Kennel Club (London) Jan 21 Barbara Alderman BOB - Pulled In Group
Wildwood Kennel Club Feb 02 Charles Bett BOB - Pulled In Group
Wildwood Kennel Club Feb 03 Bud Haverstock BOB - Pulled In Group
Wildwood Kennel Club Feb 04 Olge Gagne BOB
Ontario Breeders Feb 16 Kim Leblanc GROUP 4TH
Ontario Breeders Feb 17 Kay Guimond GROUP 2ND
Ontario Breeders Feb 18 Alan Addicott GROUP 3RD
Ontario Breeders Feb 19 Pam Carpenter BOB - Pulled in Group
Orangeville & District Kennel Club Mar 02 Grace Edwards BOB
Orangeville & District Kennel Club Mar 03 Martin Doherty BOB
Orangeville & District Kennel Club Mar 04 Walter Pinsker BOB - Pulled in Group  
Credit Valley Kennel Club Mar 09 Phyllis Wolfish GROUP 3RD
Credit Valley Kennel Club Mar 10 Don Fitzsimmons GROUP 4TH
Credit Valley Kennel Club Mar 11 Thora Brown GROUP 2ND
Norfolk Kennel Club Apr 06 Doug Windsor BEST IN SHOW
Norfolk Kennel Club Apr 07 Geraldine Taylor BOB - Pulled in Group
Norfolk Kennel Club Apr 08 Kristen Francis BOB - Pulled in Group
Kent Kennel Klub - Chatham Apr 13 Michael Forte BOB
Kent Kennel Klub - Chatham Apr 14 Jack Ireland BOB - Pulled in Group
Kent Kennel Klub - Chatham Apr 15 Sr Roberto Velez-Pico GROUP 4TH
Guelph & District Kennel Club - Fergus Apr 20 Don Wallace BOS
Guelph & District Kennel Club - Fergus Apr 21 Sheila Verhulst BOB - Pulled in Group
Guelph & District Kennel Club - Fergus Apr 22 Terry Carter GROUP 3RD
Victoria County Apr 27 Larry Kereluke BOB - Pulled in Group
Victoria County Apr 28 Donna Cole BOB - No Group Cut
Victoria County Apr 29 Mike Lanctot BOB - No Group Cut
Seaway Kennel Club - Thorold May 04 Don Davis BOB - Pulled in Group
Seaway Kennel Club - Thorold May 05 Alice Davis BOS 
Seaway Kennel Club - Thorold May 06 Chris Neilson GROUP 1ST
NDCC NATIONAL SPECIALTY (Que) May 19 Bettie Krause BEST OF OPPOSITE
Aurora Kennel Club (Richmond Green) May 25 Gerona MacCuaig BOB
Aurora Kennel Club (Richmond Green) May 26 Fred Heal GROUP 1ST
Aurora Kennel Club (Richmond Green) May 27 Fred Gordon GROUP 1ST
Ontario County (Orono) Jun 08 Dr. Harry Smith Jr. BOB
Ontario County (Orono) Jun 09 Ed Gregory BOB
Ontario County (Orono) Jun 10 Keke Khan BOB
Kingston & District Kennel Club Jun 15 Pat Miller BOB
Kingston & District Kennel Club Jun 16 Archie Warnock BOB
Kingston & District Kennel Club Jun 17 Sally Bremner BOB - Pulled in Group
Rockton Kennel Club (Hamilton) Jun 22 Myra Lewis/Roger Hartinger GROUP 2ND
Rockton Kennel Club (Hamilton) Jun 23 Heather Logan BOB
Bobcaygeon Kennel Club (Omemee) Jun 27 Elaine Whitney BOB
Bobcaygeon Kennel Club (Omemee) Jun 28 Bob Whitney GROUP 2ND
Kawartha Kennel Club (Peterborough) Jun 29 Mr. G. Whitfield BOB
Kawartha Kennel Club (Peterborough) Jun 30 Clint Harris BOB - Pulled in Group
Kawartha Kennel Club (Peterborough) Jul 01 Dave McIntrye BOB - Pulled in Group
Kawartha Kennel Club (Peterborough) Jul 02 Dave Patterson BEST IN SHOW
Kilbride Kennel Club (Milton) Jul 13 Richard Paquette/Max Magder BOB
Kilbride Kennel Club (Milton) Jul 14 Clive Davies/Sr P. Podesta BOB - Pulled in Group
Kilbride Kennel Club (Milton) Jul 15 Sr N. Corbett GROUP 4TH
Kars Kennel Club (Kars) Jul 20 Virginia Lynn BOB - Pulled in Group
Kars Kennel Club (Kars) Jul 21 Jim Reynolds BOB 
Kars Kennel Club (Kars) Jul 22 Ed Wild BOB - Pulled in Group
Valley Kennel Club (Lombardy) Jul 23 Doug Windsor GROUP 1ST
Valley Kennel Club (Lombardy) Jul 24 Tom Burke GROUP 1ST
Valley Kennel Club (Lombardy) Jul 25 J. Perfect GROUP 4TH
Muskoka District Kennel Club (Bracebridge) Aug 01 Peter Machen GROUP 2ND
Muskoka District Kennel Club (Bracebridge) Aug 02 Phyllis Wolfish GROUP 2ND
Muskoka District Kennel Club (Bracebridge) Aug 03 Isobel Voegeli GROUP 4TH
Barrie Kennel Club (Orillia) Aug 04 Cec Ringstrom GROUP 1ST
Barrie Kennel Club (Orillia) Aug 05 Judi Elford BOB
Barrie Kennel Club (Orillia) Aug 06 Avery Gaudin / Pat Taylor BOB
Trio Kennel & Obedience Club (Bradford) Aug 10 Martin Doherty BOB - Pulled in Group
Trio Kennel & Obedience Club (Bradford) Aug 11 Michael Hill GROUP 4TH
Trio Kennel & Obedience Club (Bradford) Aug 12 Terry Carter BOB - Pulled in Group
St Catharines Kennel Club Aug 17 Paul Odenkirchen GROUP 2ND
St Catharines Kennel Club Aug 18 Jayne Forsyth BOB - Pulled in Group
St Catharines Kennel Club Aug 19 Mike Macbeth GROUP 1ST
Markham Kennel Club (Richmond Green) Aug 24 Charles Hunt GROUP 2ND
Markham Kennel Club (Richmond Green) Aug 25 Audrey Peach BOB - Pulled in Group
Markham Kennel Club (Richmond Green) Aug 26 Larry Kereluke GROUP 3RD
Oakville & District Kennel Club (Oakville) Sep 07 Donna Cole GROUP 4TH
Oakville & District Kennel Club (Oakville) Sep 08 Bruce Owen BOB - Pulled in Group
Oakville & District Kennel Club (Oakville) Sep 09 Don Duncan BOB - Pulled in Group
Nickel District Kennel Club (Sudbury) Sep 14 Richard Lake BOB
Nickel Classic Show (Group Winners Only) Sep 14 Judging Panel GROUP 1ST
Sudbury Kennel Club (Sudbury) Sep 15 Barbara Innis GROUP 3RD
Sudbury Kennel Club (Sudbury) Sep 16 Jim Reynolds GROUP 1ST
Burlington Kennel Club (Burlington) Sep 21 Honey Glendinning BOB - Pulled in Group
Burlington Kennel Club (Burlington) Sep 22 Peter Lapointe GROUP 4TH
Scarborough Kennel Club (Richmond Green) Sep 23 Jan Buchanan GROUP 4TH
Pine Ridge Kennel Club (Norwood) Sep 28 Elaine Whitney GROUP 4TH
Pine Ridge Kennel Club (Booster) Sep 29 Bob Whitney BOB - Pulled in Group
Pine Ridge Kennel Club (Norwood) Sep 30 Mike Lanctot BOB - Pulled in Group
Nipissing Kennel Club (Trout Creek) Oct 06 Thora Brown GROUP 1ST
Nipissing Kennel Club (Trout Creek) Oct 07 Allen Brown GROUP 2ND
Nipissing Kennel Club (Trout Creek) Oct 08 Robert Cole BOB - Pulled in Group
London Kennel Club (London) Oct 12 Joan Brazier BOB
London Kennel Club (London) Oct 13 Archie Warnock BOB
London Kennel Club (London) Oct 14 Maida Puterman GROUP 4TH
Trillium Dog Fanciers (Etobicoke) Oct 26 Edd Bivin BOB - Pulled in Group
Trillium Dog Fanciers (Etobicoke) Oct 27 Jack Ireland BOB - Pulled in Group
Trillium Dog Fanciers (Etobicoke) Oct 28 Kathleen Stewart BOB